Táborok
Sokszor hallani, hogy a jóga több puszta testgyakorlatoknál. Hogy a jóga életforma. De mit is jelent ez? Honnan ered ez a tanítás? És egyáltalán hogyan lehet a hétköznapokban is jógázni? Most is a gyökerektől indulunk. Patanjali a Jóga Szútrában pontos tanítást adott erről is. A nyolc ág, az ashtanga minden tekintetben mutatja az utat számunkra a hétköznapi jógagyakorlás felé. Valójában nem is lehet elképzelni hiteles jóga gyakorlást hétköznapi jógagyakorlatok nélkül. És ez a történet nem ott kezdődik, hogy hajnalonta kigördítem-e a szőnyegemet ahhoz hogy gyakoroljam az ászanákat. Hanem a tudatnál. Hogyan ébredek, hogyan készítem a reggelit, hogyan indulok munkába, hogyan beszélek másokkal, hogyan sétálok, hogyan lélegzem, hogyan álmodom… Az élet egészét áthatja a jóga, hiszen az élet maga egy lehetőség, hogy kapcsolódjunk önmagunkkal. Ezen a három napon ebből a fénytörésből nézünk rá a hétköznapjainkra, önmagunkra. Ez az elvonulás egy lehetőség, hogy szembenézz azzal, te az életed melyik pontján kapcsolódsz önmagaddal, hol van jelen a jóga, s hol van még dolgod, hol kell több tudatosságot vinned az életedbe, hogy helyre álljon az jelenlét érzékenysége, s végre minden az legyen benned és körülötted, ami igaz. Ami önmaga. Saját fényétől ragyog. Fénytörés nélkül:)))

Témánk- Koshák: Az öt burok tanítása
A burkok megismerése segíthet abban, hogy tisztábban tudd érzékelni önmagadat, támogatja a valódi jelenlétet. A jógikus gondolkodás, vagy ha úgy tetszik a jógikus anatómia szerint testünket 5 burok alkotja. Az öt burok tanítása talán kevésbé ismert, pedig szorosan összefügg az öt elemmel és a csakrákról szóló tanításokkal is.
Az öt burok tanítása megmutatja a számunkra mi is a különbség élet és létezés között. Ezen a hétvégén miközben burokról burokra haladunk befelé, testünk, energetikai szintünk, tudatunk tanulmányozása során megfigyeljük önmagunkban azt, hogyan is különül el ez a kétféle történet, vagy kétféle jelenlét egyéni megtestesüléseinkben. A jóga eszköztárát használva keressük a választ egyediség és egység, karma és dharma, vonzás és taszítás, küzdelem és elengedés, nő és férfi, és még számos ellentétpár vonatkozásában, ahol mindvégig arra keressük a választ, hogy hogyan találunk el egyéni életútjainkon keresztül ugyanahhoz a forráshoz. A végső cél pedig mindig ugyanaz, megmerítkezni ennek a közös forrásnak a védelmező erejében, ami olyan fénytörést hozhat életünkbe, ahonnan mindig könnyű elindulni, s ahová mindig könnyű visszatalálni is.
Szeretettl várunk!
Csuday Dóra & Lakatos Dóra
Rólunk bővebben:
https://csudajoga.wordpress.com/
http://dora-joga.net/Időpont: 2018. 04. 27-29. péntek 16:00-tól vasárnap 17:00-igÉtkezés: napi 3x vegetáriánus
Kérlek jelezzétek, ha bármilyen ételérzékenységetek van!Szállás: 3-5-7 ágyas szobákban
Csak 18 férőhely van, így érdemes előre biztosítani a helyed!Jelentkezés:
doricsuday@gmail.com
Női Jóga Elvonulás 2017. aug 11-13.
https://www.facebook.com/events/1887731611492437/?fref=ts
ÉN-ből MI – integrál tábor az önismeret jegyében 2017. júli 13-16. Tinnye
https://www.facebook.com/events/673829856142232/?fref=ts